top of page
butterfly-cocoon-580x358.jpeg

Merhaba muhteşem varlıklar, 

 

Sizler hiç bir şey kaybetmezsiniz. Sizler için kayıp diye bir kavram gerçek değildir. Kapsayıcı olduğunuz sürece ve kapsayıcı olmakta genişlediğiniz, farkındalığınızın artmasına izin verdiğiniz sürece kayıp yaşamazsınız. 

 

Kapsayıcı olan bir enerji alanında, her şeye erişiminiz göz açıp kapayıncaya kadar kısa bir sürede gerçekleşir. Her şey sizsiniz. Yaşamınızdaki her şeye kendinizin bir yansıması, diğer bir siz olarak yaklaştığınızda, onun varoluş titreşimini kapsarsınız. Alanınızda varolmasına izin verdiğiniz, dışlamadığınız her şey varlığınızın bir parçası haline gelir. Gerçekte böyle olduğunu fark edersiniz. Uyanış, bu bütünlüğünüzü ve her şeyle bir olduğunuzu algılamaktır. 

 

İnsanlar çoğunlukla sahip olduklarını korumak veya sahip olduklarını kaybetmemek uğruna daha öte bir düş için adım atmazlar. Eğer hiçbir şey kaybetmeyeceğinizden emin olur ve kaybetme tanımlarınızı işinize yarayan şekilde değiştirirseniz, yaşamınız işte o zaman genişler ve siz serpilirsiniz. Bu tıpkı kelebeğin oluşmak için kozayı örmesi ve geliştiğinde kozanın içinden çıkıp, onu geride bırakması gibidir. Geride bırakmak, kaybetmek değildir. Koza bilinci gerektiği koşullarda kullanılmak üzere hali hazırda kelebek ile varolmakta. Bunun yanısıra, kanat açmak, uçmak, deneyimden deneyime koşmak ve güzelliğini yaşamla paylaşmak da onun varoluşunun başka bir yönü. Eğer kozayı bırakamasaydı, yeni ve daha muhteşem bir yaşam alanına geçiş yapamazdı. 

 

Lütfen kendinizi sahip olduklarınızı sandığınız kavramlar, düşünceler, duygular ve deneyimlerle sınırlamayın. Eğer bunlarla kimliklenirseniz onları zamanı geldiğinde nasıl geride bırakabilirsiniz? Siz bütün bu olan, bütün bu yaşamsınız. Olduğunuz muhteşemliği size anlatmanın bir yolu yok. Bununla birikte bunu siz her an keşfedebilir ve eğer daha kapsayıcı ve daha kapsayıcı olmaya izin verirseniz, attığınız her adım ve deneyimlediğiniz her varoluş seviyesi çok heyecan verici olabilir. Kapsayıcı olarak, daha yüksek varoluş titreşimine geçmeye gönüllü olduğunuz her seferinde, bırakacağınız şey aslında, daha düşük seviyede bir varoluş alanıdır. Yüksek titreşim alanı bıraktığınızı da kapsar. Bu kaybetmek midir yoksa, daha fazlasını seçebilmek mi?

 

Kapsayıcı olduğunuzda kaybedeceğiniz bir şey olmaz demekle bunu kastediyoruz. Sizler her an olduğunuz enerjisiniz ve bu enerji alanı an ve an değişebilir; her an yeni bir siz yaratabilirsiniz. Öyle ise bu hediyenizi yaşamınıza destek olan bir şekilde kullanabilirsiniz. Endişeyi bırakın neşeye yelken açın. İçsel heyecanınızı izleyerek attığınız her adımda yaşamınıza kazanımlarınız olur. 

 

Yaşamın sizi koşulsuzca desteklediğini ve koşulsuzca sevildiğinizi lütfen hatırlayın.

Nese ışığınız olsun.

Rehberlerimden Mesajlar

4 Mart 2020

Kanallık eden, Çiğdem Uysal

bottom of page