top of page
mirror.png

Sevgili varlıklar 

Sizlerle kurduğumuz bu iletişim yolu iki yönlü işler. Sadece bizden size bir akış olduğunu düşünmeyin, sizlerden bize bir akış da aynı anda gerçekleşmektedir. Bu sayede bizler sizin aydınlanmayı isteyen yönlerinizi görür ve özellikle bilgiyi alabileceğiniz şekilde size aktarmaya özen gösteririz. Almaya hazır olunmayan hiçbir bilgi bizden size akmaz. Bu kurduğumuz etkileşime izin verdiğiniz  için size çok teşekkür ediyoruz.

 

Olanı olduğu gibi görmek çok önemlidir. Bu sayede sizler yaşamınızda ve yolunuzda size uymayan, hizmet etmeyen kordonlara dolanmaktan kurtulursunuz. Her bir bireyin kendi özgür iradesi vardır ve dünyasını kendi inanç sistemlerinden yaratır. Herhangi birinin bu inanç sistemlerini ve bakış açılarını sizin gerçeğiniz olarak onaylar ve uyumlanırsanız, onunla ilişki yoluyla dolanık hale gelirsiniz. İşinize yarayan, size ve yaşamınıza iyi gelen ilişki modellerini ve bunları birlikte uygulayabileceğiniz kişileri seçmek bu yüzden oldukça önemlidir.

 

Sizi olduğunuz kişi yapan, karşılaştığınız olaylar değil, onlara verdiğiniz yanıt ve gösterdiniz tepki şeklidir. Bu tepkiler farkında olduğunuz ya da olmadığınız inanç kalıplarınızın neler olduğunu size işaret eder. Birçok insan kendi verdiği tepkiye bakmaz da karşısındakinin ona ne yaptığına odaklanır ya da karşısına çıkan olayları negatif  bir yaklaşımla sorgular: ‘Bu neden benim başıma geldi?’ , ‘Bu kişi bana neden böyle davranıyor?’. ‘Bana bu yapılır mı?’

 

Karşınızdaki kişi ilişkilenme yoluyla size kendi inanç sistemlerinizi ve bakış açılarınızı yansıtır. Eğer başka birinin ne yaptığını değil farkındalığınızı kendi içinizde, düşünce, duygu ve inançlarınızda neler ortaya çıktığı yönünde genişletirseniz ve odağınızı bunlara getirirseniz, o zaman bu olayı neden yaşadığınızı daha kolay fark edersiniz. Kendinizdeki bu bakış açılarını işinize yarayan ve daha pozitif hale geçirdiğinizde, olanı daha olduğu gibi görebilme ve kabul ederek, deneyimin ötesine geçme kapasiteniz artar.

 

Böyle bir yaklaşım, elbette size acımasız ve kötü niyetli davranan birinin davranışlarını haklıya çıkarmaz. Bununla birlikte, onu bu olduğu enerji alanı olarak görebilir ve eğer ondan uzaklaşmanız gerekiyorsa bunu kolayca yapabilirsiniz, çünkü onunla olan dolanık ilişkiniz artık daha temiz bir alana geçmiştir.

 

Negatif bakış açılarına tutunmak isteyen bir kişiyi, eğer kendisi bunları dönüştürmeyi seçmiyorsa değiştiremezsiniz. Ona iyilik etmek uğruna, böyle bir çabaya girerseniz, onun dünyasındaki deneyimlerinin benzerini kendinize deneyimleme izni verirsiniz. Bu deneyimlerden geçmek ve bu yaklaşımların işe yaramadığını fark etmek, o kişiyi değiştirmez. Sadece size kendi realitenizi yaratırken, zaman ve enerji kaybettirir. Yeniden bir düşünün buna gerçekten ihtiyacınız var mı?

 

İlişkide olduğunuz kişilerle bu dolanıklığınız sadece bu yaşamda ortaya çıkmadı. Birçok yaşam deneyiminizi içeren ilişki modelleri ile bu zamanda karşı karşıya geliyorsunuz. Farkındalığınızı ilişkiler alanına getirmek yaşamınızdaki yakın ya da uzak herkesi bir ayna gibi görmek, sizde ortaya çıkardığı bakış açılarını izlemek ve fark etmek, kendi realitenizi, işinize yarayan bakış açılarından ve daha pozitif, güçlendirici, cesaretlendirici ve katkı olan şekilde yapılandırmak, yaşamda doludizgin ilerlemenizi ve hafiflerken eylemlerinizde neşeyi yaşamanızı kolaylaştırır.

 

Sizleri sevgiyle kucaklıyoruz.

Kalbinizi bize açtığınız ve bu katkı dolu etkileşimin olmasına izin verdiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Rehberlerimden Mesajlar

12 Mart 2020

Kanallık eden, Çiğdem Uysal

bottom of page